İSRAİL’den GAZZE Sınırına 2014 Sonrası En Büyük Sevkiyat

Reuters’ta yer alan habere göre, Gazze sınırına yakın bir noktada Siyonist İsrail’e ait 60 tank ve zırhlı araç konuşlandırıldı. Söz konusu askeri hareketliliğin 2014 yılında İslami Direniş Hareketi Hamas ile Siyonist İsrail arasında gerçekleşen savaştan sonraki en dikkat çekici hazırlık olduğu bildirildi.

Gazze sınırında çok sayıda işgalci İsrail askerlerini görmenin mümkün olduğunun kaydedildiği haberde, Siyonist Başbakan Binyamin Netenyahu’nun geçtiğimiz günlerde Gazze’ye yönelik saldırı tehdidinde bulunduğu açıklamalarına yer verildi.

Haaretz gazetesinin haberine göre ise, Siyonist İsrail askeri yetkilileri, Siber şirketlerinden sosyal medya kullanıcılarının hesaplarını takip etmek için bir program hazırlamasını istedi.

Siyonist askeri yetkililerin İsraillileri sosyal medya takibine tabi tutup tutmayacağına dair bir ayrıntının verilmediği haberde, Filistinlilerin sosyal medya hesaplarının takip edileceği belirtildi.

Haberde, Facebook, Twitter, Youtube, Instagram ve Google Plus kullanıcılarının hesapları ve özel yazışmalarının mercek altına alınacağı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde Filistinli direniş gruplarından yapılan açıklamalarda, İsrail’in Gazze’ye yönelik olası bir saldırısı durumunda sert yanıt verileceği vurgulanmıştı.