Amerika Siyonist Rejimin İşgaline Kanat Germeyi Sürdürüyor

Jason Greenblat Pazartesi günü Netanyahu ile bir araya geldi. Bu görüşme siyonist rejimle Filistin özerk teşkilatı arasında uzlaşma sürecini yeniden ihya etme çabaları çerçevesinde gerçekleşti.

Bu görüşme Amerika ile siyonist rejim bilgisayar teçhizatı alanında 15 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzaladıkları bir sırada gerçekleşti. Ancak daha da önemlisi Trump’ın iki taraf arasında en büyük iktisadi anlaşma imzalandığı bir sırada Filistin krizi konusunda harekete geçmesidir.

GÖZAT  Trump: İsrail İle Sarsılmaz İttifak İçindeyiz

Bu hareket Trump’ın seçim kampanyaları sırasında da dile getirdiği gibi siyonist rejime çok yönlü destek vermekte kararlı olduğunu gösteriyor. Amerika’nın korsan İsrail’e destekleri daimi bir politikadır ve Amerika’nın tüm başkanları döneminde aynı şekilde sürmüş ve onların öncelikleri arasında yer almıştır. Hatta bazı Amerika başkanları siyonistlere hizmet etmekte diğer başkanları geride bırakmıştır ve Donald Trump da bu başkanlardan biridir.

GÖZAT  Trump İle İsrail Daha Da Azdı

Kuşkusuz siyonist lobi Amerikan toplumu üzerinde büyük nüfuzu vardır ve bu yüzden Amerika başkanları iç ve dış arenada siyasetlerini yürütebilmek için siyonist lobinin desteğini kazanmaya çalışır. Trump’ın apar topar Ortadoğu uzlaşma sürecini ihya etme gayretleri, Batılı devletlerin Filistin intifadasının siyonist rejimin durumunu tehlikeye atması ile bağlantılı olduğu da kesindir. Bu şartlarda Amerikalı yetkililer uzlaşma sürecini yeniden ihya ederek bir nevi Filistin direnişini kırmaya çalışıyor ve böylece tel aviv’in bir yandan Filistinlileri bastırırken öbür yandan da yayılmacı politikalarını dayatmalarına zemin hazırlamaya çalışıyor.

GÖZAT  Karikatür: Amerika Himayesinde Siyonistlerin Filistin Sofrası

Ancak son zamanlarda uluslararası camianın siyonist rejime uyguladığı yaptırımları ağırlaştırması bu rejimi daha da inzivaya ittiği ve çakma rejimin batıya bağımlı ekonomisini ciddi hasara uğrattığı gözleniyor. Gerçekte son dönemde siyonist rejime uygulanan yaptırımların artması bu rejimi siyasi, iktisadi, kültürel ve diplomatik açılardan zor durumda bıraktığı belirtiliyor.

GÖZAT  Amerika'nın Filistin Politikası, SİYONİST DAMAT'a Emanet

Siyonist rejim bu yaptırımlardan  31 milyar dolar zarar gördüğünü itiraf ediyor. Yine bazı ekonomi kurumları İsrail’de doğrudan yatırımların son yıllarda %46 azaldığını belirtiyor. Tüm bunlar siyonist rejimin adeta iflas ettiğini veya en azından iflas eşiğine geldiğini gösteriyor. Bu şartlarda Amerika’nın Tel aviv’e siyasi ve iktisadi desteği, eli kanlı rejimin yayılmacı ve sultacı politikalarına yeşil ışık yakma anlamına geliyor.