AFGANİSTAN’dan FİLİSTİN’e Destek Açıklaması!

Afganistan’ın Türkiye büyükelçisi Abdurrahim Seyitcan, ülkesinin Siyonistlerin zulüm ve baskılarıan karşı Filsitin halkına destek verdiğini ifade etti.

Pazar günü İstanbul’da Afganistan’ın Filistin halkına verdiği 1 milyon dolarlık yardım için düzenlenen törende konuşan Afganistan’ın Ankara Büyükelçisi Abdurrahim Seyitcan trajik bir ironi döneminde olunduğunu çünkü Filistinli sivillerin, temel insan haklarını ve siyasi haklarını talep ederken öldüklerini söyledi.

Filistin halkı için verilen desteğin Afganistan tarafından çok net olduğunu ifade eden Seyitcan, “Afganistan Devleti, Filistinli kardeşlerini net ve güçlü bir şekilde desteklemiştir. Biz Afganistan olarak birçok ekonomik problem yaşıyoruz ve daha iyi bir gelecek verebilmek için halkımıza biz de mücadele halindeyiz. Ama bir yandan biliyoruz ki Filistin halkı da birtakım zorluklar yaşamakta. Somut desteğe ihtiyaçları var. Bizlerin de hızlı tedbirler almamız gerekiyor temel insani yardımı ve desteği Filistinlilere sağlamak için.” dedi.