İsrail ve ABD’nin Tek Hayali, Müslümanlar Arasında Fitne Çıkarmak

Uluslararası İslami Mezhepler Takrib Kurumu UİMTK Genel Sekreteri Hüccetülislam Hamid Şehriyari, siyonist rejim İsrail’in yeni komplolarına karşı mücadele için İslam dünyasının vahdetine vurgu yaptı.

Hüccetülislam Şehriyari Irak Ulema Cemaati Başkanı Şeyh Halid Molla ile görüşmede, korsan İsrail’in İslam ümmeti ve İslami değerlere yönelik komplolarına işaretle şöyle dedi:

İslam dünyası ciddi tehlikelerle karşı karşıya; bu tehlikeleri bertaraf etmek ve sorunları çözmek için başta Müslüman ulema olmak üzere tüm Müslümanların vahdet ve işbirliği ve yardımlaşmaları şarttır.

Görüşmede Iraklı alim Şeyh Molla da Irak’ta tefrika yaratmak, düşmanların komplolarından biri olduğunu belirterek şöyle dedi:

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin de defalarca vurguladığı üzere bugün her zamankinden daha çok İslami mezheplerin yakınlaşmasına ve İslam ümmetinin vahdetine ihtiyacımız var.

Siyonist rejim İsrail ve Amerika’nın İslam ümmeti arasında tefrika yaratmak için tüm çabalarını harcadığını kaydeden Şeyh Molla, İslami vahdet Müslümanların en güçlü silahı olduğunu vurguladı.

Uluslararası İslami Mezhepler Takrib Kurumu UİMTK Genel Sekreteri Hüccetülislam Şehriyari Irak Dar’ul Efta Başkanı Şeyh Mehdi Samidei ile görüşmesinde İslami mezheplerin yakınlaşması İslam dünyasını güçlendirecek ve Amerika gibi istikbar devletlerinin çöküşünü hızlandıracak bir strateji olduğunu belirtti.

Iraklı alim Şeyh Samidei de İran İslam Cumhuriyeti’nin dünya ve Irak Ehl-i Sünnet’i iyi teamülü birçok fitneyi bertaraf ettiğini belirterek, İran’ın Ehl-i Sünnet ile teamülü ve IŞİD ile mücadele etmesi ve Irak’ta birçok fitneyi bertaraf etmesi çok önemli olduğunu kaydetti.