AÇLIK GREVİ DİRENİŞİNE Tüm Gruplar Destek Veriyor

Cenin Mülteci Kampında kendisini karşılamaya gelen topluluğa hitap eden Es-Sus (34), esirlerin taleplerinin adil olduğunu belirterek, geri dönülmez bir aşamaya gelindiğinden açlık grevinin başarıya ulaşmasının şart olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Esirlerin Açlık Grevindeki KAHRAMANLIKLARI DESTEKLENMELİ

14 yıllık esaretten sonra özgürlüğe kavuşan Filistinli esir Es-Sus, işin sonunda su içmeyi bile bırakma aşaması da olsa esirlerin sonuna kadar direnme kararı verdiklerini hatırlattı.

Esirlerden aldığı mesajı da halka okuyan Es-Sus, esirlerin Filistin halkından yanlarında olmasını ve desteğini sürdürmesini talep ettiklerini kaydetti.

GÖZAT  500 İslami Cihad Mensubu AÇLIK GREVİNE KATILDI

Ulusal ve İslami çevreler adına söz alan Mahmud Es-Sa’di Filistinli esirler sorununun merkezi bir mesele olduğunu belirterek, esirlere destek için faaliyetlere devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Cemal Huveyl ise, Özgürlük ve Onur Savaşında esirlere destek için gece gündüz faaliyetlerin yapılması gerektiğini ifade etti.

GÖZAT  Filistinli Esirler Açlık Grevinin 12. GÜNÜNDE

1500 Filistinli esir, Filistin Esir Günü olan 17 Nisan’da işgal rejimi tarafından gasp edilen haklarının iade edilmesi için açlık grevi direnişini başlattı.

Önümüzdeki günlerde aşamalı olarak yeni esirlerin direnişe destek amacıyla açlık grevine başlaması bekleniyor.