ABD Elçisi, İSRAİL Katliamlarını Savundu

Friedman, Gazze Şeridi sınırında Filistinlilerin düzenlediği gösterilere işgal güçlerinin ateş açmasıyla ilgili uluslararası medyada yayınlanan haberlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Haberlerin yüzde 90’ında İsrail’e yönelik sert eleştiriler olduğunu öne süren Friedman, işgal rejiminin kendini savunduğunu söyledi.

ABD Büyükelçisi, “Eleştirenlerden hiçbiri çıkıp İsrail’in daha az sertlikte bir müdahaleyle kendisini nasıl koruyacağını açıklamadı” dedi.

Gazze Şeridi sınırındaki gösterilerle ilgili yapılan yayınların gereksiz olduğunu ve yeterince derinliğe sahip olmadığını öne süren Friedman, son üç hafta içinde haberlerin Gazze Şeridi sınırındaki çatışmalara yoğunlaştığına işaret etti.

Friedman, İsrail’in de bazı şeyleri daha iyi yapabileceğini belirterek, Gazze Şeridi sınırındaki olaylarla ilgili her 10 haberden 9’unda işgal rejiminin ağır bir şekilde eleştirildiğini söyledi.

Amerika’nın işgal rejimindeki büyükelçisi Yahudi David Friedman, işgal rejimi yanlısı tavrıyla ve Yahudi yerleşimine verdiği destekle biliniyor.