HAMAS: Abbas Yönetimi Razaman’da Onlarca Filistinliyi Gözaltına Aldı

Hamas Hareketi akşam saatlerinde konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Beytlahim’de Koruyucu Güvenlik biriminin ifade vermeye çağırdığı gazeteci Kuteybe Kasım’ı iki gün gözaltında tuttuktan sonra ertesi gün yeniden ifade vermeye gelmesi şartıyla serbest bıraktığı belirtildi.

GÖZAT  Filistin Halkının %59'u MAHMUD ABBAS'ı İstemiyor

Bildiride ayrıca, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Selfit’te gazeteci Velid Halid’i bir gün gözaltında tuttuktan sonra Pazar günü serbest bıraktığı ve Salı günü yeniden ifade vermeye çağırdığı kaydedildi.

El-Halil’de Koruyucu Güvenlik biriminin gazeteci Musab Kafişe’yi önceki gün gözaltına aldığını bildiren Hamas, Hatem Amr’ın da yine aynı birim tarafından ifade vermeye çağrıldığını söyledi.

GÖZAT  Ramazan'ın İlk Cuma'sı Mescidi Aksa'da 250 BİN Müslüman Namaz Kıldı

Bildiride, Koruyucu Güvenlik biriminin Cenin’de önceki gün Şeyh Ali Atik’i gözaltına alıp otomobiline el koyduğu, birkaç saat gözaltına tuttuktan sonra ertesi gün ifade vermeye gelmesi şartıyla serbest bıraktığı belirtildi.

Hamas, Tubas vilayetinde de Genel İstihbarat biriminin eczacı İsa Haryuş’u önceki akşam gözaltına aldığını ve eski esir Abdurrahman Şukayr’ı da altı gündür gözaltında tuttuğunu bildirdi.