420 Siyonist YAHUDİ Mescidi Aksa’da

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal polisinin yüzlerce Yahudinin Mescid-i Aksa’ya girmesine ve avlusunda dolaşmasına izin verdiğini açıkladı.

Bildiride, Yahudilerce kutsal sayılan “Çardaklar Bayramı”nı kutlayan Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin yaptıkları ifade edildi.

Bildiride ayrıca, “Heykel Öğrencileri” isimli fanatik grubun üyelerinin de baskına katıldıkları ve Mescid-i Aksa’nın doğu kesiminde İsrail milli marşını okudukları kaydedildi.

İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin İmar Komitesi görevlilerinden Enes El-Beddağ ve Ali Bukeyrat’ı Kubbetu’s-Sahra sahanlığında gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin ayrıca Muhammed El-Hammuri isimli genci namaz kılmak için geldiği Mescid-i Aksa’nın avlusunda gözaltına aldığı ve itfaiye görevlisi Imad Abidin’i El-Kışla Polis Merkezi’ne ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

İşgal polisinin 420 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesinin ardından El-Mağaribe Kapısı’nı kapattığı bildirildi.