3 Filistinli Daha Suikast Sonucu Hayatını Kaybetti

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında yer alan Deyru’l-Esed ve Ibtin beldelerinde 2 farklı noktada silahlar patladı. Silahlı suçlar bağlamında tabancalardan çıkan kurşunlar 3 üç Filistinlinin vefat etmesine neden oldu.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, kimliği belirsiz bazı şahıslar, gece geç saatlerde Deyru’l-Esed beldesinde yer alan bir restorana baskın yaparak Hafız Remzi Sunullah ve Ahmed Ali Sunullah isimli iki genci ağır yaraladı. Kaynaklar, tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılan gençlerin, yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat ettiklerini bildirdi.

Ayrıca kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlarla taranan mekanda iki kişinin daha orta dereceli yaralandığı belirtildi.

Öte yandan 1948 Toprakları’nın farklı bir noktasında evlerine yönelik gerçekleştirilen saldırıda İzzettin Ömeriyye isimli bir vatandaşın öldürüldüğü ve kardeşinin de yaralandığı ifade edildi.

İşgal rejimi Filistinlilerin yaşadığı bölgelerde gerekli güvenliği sağlamadığı için son dönemde, Filistinlileri tedirgin eden şiddet ve cinayetler tehlikeli bir şekilde artıyor.

Filistin’in 1948’de işgal edilmiş bölgesi son yıllarda Filistinlilere yönelik muhtelif faili meçhul cinayetlere sahne oluyor. İşgal rejiminin güvenlik teşkilatlarının ve yargı organlarının bu olayların üzerine gitmemesi ve failleri bulup cezalandırmak için gereken çabayı göstermemesi cinayetlerin devam etmesine neden oluyor.

Arap 48 web sitesine göre, 2021’in başından bu yana 1948’de işgal edilen topraklardaki Filistinlilerden cinayet kurbanlarının sayısı 25’e ulaştı.

2019 yılı içinde 1948’de işgal edilmiş bölgedeki Arap toplumu içinde 11’i kadın olmak üzere 73 kişi faili meçhul cinayetlerde öldürülmüştü.