3 Filistinli Daha Faili Meçhul Cinayete Kurban Gitti

İşgal altındaki Hayfa kentine bağlı Bake El-Garbiyye ilçesinde gerçekleşen iki olayda üç Filistinli hayatını kaybetti.

Ölen Filistinlilerin Emir Ebu Hüseyin (25) ve iki dayısı Ahmed (33) ve Muhammed Cemil Şerkiyye (41) olduğu öğrenildi.

Söz konusu olayların birincisi, şehrin merkezinde silahlı bir kişinin Emir Hüseyin’in dükkânına girip onu vurmasıyla meydana geldi. Ağır yaralanan genç, tedavi edilmek üzere hadisenin vuku bulduğu yere en yakın hastaneye nakledildi.

İkinci olayda ise yaralının hastaneye kaldırılması sırasında ambulansa özel arabaları ile eşlik eden Muhammed ve Ahmed Şekiyye şehir girişinde yer alan 9 nolu cadde de vurularak öldürüldü.

İzleme Komitesi, önümüzdeki Pazartesi sabah saat 9’da, Kefer Kara Kavşağı’ndan Kudüs’e 6. yol boyunca siyah bayraklarla bir yürüyüş yapılacağını duyurdu.

İsrail vatandaşı Filistinlileri temsil eden Yüksek Arap Takip Komitesi Başkanı Muhammed Bereket, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Suça, şiddete, çetelere, silah tüccarlarına ve suç ortağı olan İsrail polisine karşı hayatta kalabilmek için sesimizi yükseltelim” dedi.

İşgal rejimi Müslümanların yaşadığı bölgelerde gerekli güvenliği sağlayamadığı için son dönemde, Müslümanları tedirgin eden şiddet ve cinayetler tehlikeli bir şekilde artıyor.

3 gencin dün gece öldürülmesi ile birlikte 1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki cinayet sayısı yılbaşından bu yana 16’sı kadın olmak üzere 98’e çıktı.