1967’den Beri Siyonist İşgal Hiç Durmadı

Et-Tufekci, Batı Yaka’da Yahudi yerleşimciler için konut inşasının 1967’den bu yana hiçbir zaman durmadığına dikkat çekti.

Et-Tufekci, işgal hükümetlerinin kamuoyunu aldatma politikası izlediğini ifade ederek, Yahudi mahallelerinin daha sonra yerleşkelere eklenmesinin işgal yönetiminin adeti haline geldiğini bildirdi.

GÖZAT  Siyonist İsrail: 1967 Sınırlarına Asla Dönmeyeceğiz

Netanyahu hükümetinin Perşembe günü aldığı kararın tehlikesine dikkat çeken Et-Tufekci, daha sonra şöyle dedi: “İfadeleri inceleyen gerçek anlamı fark eder ve “Yahudi yerleşkelerinin içinde yeni konut yapamıyorsak çevresinde ve güvenlik alanında inşa ederiz” dediğini görür.”

GÖZAT  Siyonist İsrail'den 1993'ten Beri İlk Yeni İşgal Yerleşim Birimi

Yahudi yerleşimindeki mevcut genişlemenin gelişigüzel olmadığını, bilakis planlı olduğunu bildiren Et-Tufekci, söz konusu planın hedefinin bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını imkansız hale getirmek olduğunu belirtti.

Et-Tufekci, yeni yerleşke inşası kararının Ürdün’de gerçekleştirilen Arap Birliği Zirvesi’nden bir gün sonra alındığına işaret ederek, kararın Arap ülkelerine Yahudi yerleşimine asla son verilmeyeceği mesajı verdiğini söyledi.