14 Kişiye 2 Ay AKSA’dan Uzaklaştırma CEZASI…

İşgal rejimi mahkemesi dün gece Mescid-i Aksa’da gözaltına aldığı 14 Filistinliyi şartlı olarak serbest bırakırken Muhammed Şelebi ve Muhammed Ebu Şuşe isimli gençlerin gözaltı sürelerini ise Cuma gününe kadar uzattı.

Esirler Heyeti avukatı Muhammed Mahmud, dün akşam yaptığı açıklamada, işgal mahkemesinin Eski Belde sakini 14 Kudüslüyü 60 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktığını söyledi.

Avukat Mahmud, işgal mahkemesinin ayrıca şartlı serbest bıraktığı 14 kişinin her birinin Cuma gününe kadar 1500 şikel para cezası ödemesine hükmettiğini bildirdi.

Esirler Heyeti avukatı, işgalcilerin söz konusu kişiler hakkında Mescid-i Aksa’dan ve Eski Belde semtinden altı ay uzaklaştırma cezası hazırladığını, yeni cezaların mahkeme tarafından değil Kudüs’teki işgal komutanı tarafından verileceğini belirtti.

İşgal güçleri, Mescid-i Aksa görevlilerini ve murabıtları gözaltına alarak ve uzaklaştırma cezalarıyla cezalandırarak Mescid-i Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmak istiyor.