11 FİLİSTİNLİ Siyonistler Tarafından Gözaltına Alındı!

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’da 11 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal ordusu, Nablus’un güneyindeki Kablan beldesindeki aramalarda silah ele geçirildiğini, El-Halil’in batısındaki Beyt Ula beldesinde de Filistinli bir ailenin yaklaşık 100 bin şikel (27 bin 250 dolar) parasına el konulduğunu bildirdi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Beytlahim kentinin güneyindeki El-Hıdır beldesi sakinlerinden dört genci gözaltına aldı.

Tulkerem vilayetinde ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Tulkerem Kampı’nda Samid Fayiz Ebu Safira isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri El-Halil’de de Cihad Muhammed Avde El-Allame’yi Beyt Ummer beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Beyt Kahil beldesi sakinlerinden eski esir Abdülmehdi Zuhur’un evine baskın düzenlediği ve evde arama yaptığı, Beyt Ula beldesinde de bir Filistinlinin aracına el koyduğu belirtildi.

İşgal güçlerinin ayrıca batıdaki Tergumya ve kuzeydeki Beyt Anun beldeleriyle El-Halil kentinin bazı mahallelerine baskın düzenlediği bildirildi.