10 Binlerce Gazzeli, Filistin Direnişine BİAT Yeniledi

Rafah’ta düzenlenen etkinlikte halka hitap eden Hamas liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, denizinden nehrine kadar bütün Filistin’i kurtarmak için direniş seçeneğine bağlı olduklarını belirterek, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan Oslo Anlaşması’nı bozup direniş zeminli birliğe dönmesini istediklerini söyledi.

Hamas lideri Ez-Zehhar yaptığı konuşmada, “Filistin dağları kadar sağlam ve güçlü olan, zaman ve mekana bağlı olarak asla değişmeyen temel ilkelerimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum: Topraklarımız bütün Filistin’dir; kuzeyinden güneyine, denizinden nehrine kadar bütün topraklardır” dedi.

Ez-Zehhar, direnişin Rabbani bir emir olduğunu, dolayısıyla meşru olan bu hak için her türlü silah ve hazırlığı yapmaları gerektiğini hatırlatarak, bütün şekil ve yöntemleriyle direnişin Filistin halkının hakkı olduğunu, elindeki silahların da işgalci düşmana yönelik olmaya devam edeceğini ifade etti.

Rafah gibi Gazze’nin orta bölgesinde de on binler meydanlardaydı.

Direniş ahitlerini ve Hamas’a biatı yenilemek için gelen halka hitap eden Hamas liderlerinden Fethi Hammad, Fetih’ten Oslo Anlaşması’ndan vazgeçip Filistin halkının çıkarını esas almasını istedi.

Hammad yaptığı konuşmada, özgürlüğün sadece silahla olacağını, Hamas hareketinin de işgalciyi Filistin topraklarından çıkarmak için cihad ve  direniş yolunu sürdüreceğini, toplanan halkın bu seçeneği tercih ettiğinin işareti olduğunu ve bunun düşmanı öfkelendirdiğini söyledi.