Bergusi: Siyonist İSRAİL’e Misilleme Yapılmalı

Mustafa El-Bergusi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Likud Partisi’nin kabul ettiği tasarıyı “çok tehlikeli” olarak niteleyerek, tasarının Oslo Anlaşması’nın tamamen iptali anlamına geldiğini söyledi.

Filistin Yönetimi’nin cılız tepkisini eleştiren El-Bergusi, daha güçlü bir tepki verilmesi gerektiğini belirterek, “Filistin Yönetimi’nin önünde son bir fırsat var. Merkez Kurulu’nu toplayıp güç dengelerini değiştirecek bir strateji belirlemeli” dedi.

Filistin halkının hayali çözümlerden bıktığını belirten El-Bergusi, halkın bölünmüşlük hali yerine milli bir strateji benimsenmesini istediğini dile getirdi.

El-Bergusi, bu tür kararların bağımsız bir Filistin devleti kurulması düşüncesinin iptali anlamına geldiğini ve müzakerelerin başarısız olduğunun yeni bir kanıtı olduğunu söyledi.

Karara misilleme olarak başta Netanyahu olmak üzere Siyonist katiller hakkında uluslararası mahkemelerde dava açılmasını isteyen El-Bergusi, “Trump’ın yeşil ışık yaktığını hissetmeseydi işgal rejimi bu kararı alamazdı” şeklinde konuştu.