1 Haftada 3 Filistinli ŞEHİT Oldu, 9 SİYONİST Yaralandı

Geçen hafta esirlere destek için temas noktalarında 148 çatışma yaşanırken, 3 feda eylemi gerçekleşti ve çıkan çatışmalarda 9 Siyonist yaralandı.

Esirlere destek için öfke Cumasında dün meydanlara inen ve birçok temas noktasında işgal askerleriyle çatışan Filistinlilerden 150’den fazla kişi gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla yaralandı.

Haftanın günlerine göre direniş tablosu:

Cuma: Kudüs ve çevresiyle Batı Yaka’da meydana gelen çatışmalarda 13 kişi gerçek mermilerle yaralandı, 150’den fazla kişi atılan göz yaşartıcı bombalar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Çatışmalarda 3 işgal askeri yaralandı.

Perşembe: Mutaz Beni Şemse (23) Havare’de işgal askerlerinin ateşiyle şehit olurken, bir kişi gerçek mermilerle yaralandı, 14 kişi plastik mermilerle yaralandı ve 17 kişi gazlardan etkilendi. Batı Yaka ve Kudüs’te 23 çatışma yaşanırken bir işgal askeri de atılan taşların isabet etmesi sonucu yaralandı.

Çarşamba: Çarşamba günü 27 çatışma yaşanırken, bir kişi gerçek mermilerle ve 4 kişi de plastik mermilerle yaralandı. Meydana gelen bıçaklama eyleminde ise bir Siyonist yerleşimci yaralandı, eylemi yapan kişi kaçmayı başardı.

Hafta ortasında çıkan çatışmalarda iki Siyonist yerleşimci daha yaralandı.

Salı: Kudüs ve çevresinde meydana gelen 13 çatışmada 4 genç plastik mermilerle yaralandı.

Pazartesi: Muhammed Macid Bekr (25) adındaki Filistinli balıkçı işgal güçlerinin ateş açması sonucu şehit oldu.

Pazartesi günü çıkan 26 çatışmada 8 kişi gerçek mermilerle yaralanırken, 2 kişi plastik mermilerle yaralandı ve 20 kişi gazlardan etkilendi.

Pazar günü çıkan 10 ayrı çatışmada iki genç plastik mermilerle yaralandı.
Cumartesi günü ise, Ürdün uyruklu Muhammed Abdullah Selim (57) Es-Silsile Kapısında Mescidi Aksa muhafızlarına ve Kudüslü kadınlara saldıran işgal polislerinden birini bıçakladıktan sonra işgal güçlerinin ateşiyle şehit oldu.

Cumartesi günü 5 çatışma yaşanırken, işgal devriyesinin çarptığı Filistinli genç yaralandı.