1 FİLİSTİNLİ Daha İSRAİL Ateşiyle ŞEHİT Oldu

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinde bulunan El-Celzun Mülteci Kampı’nda meydana gelen şiddetli çatışmalarda işgal güçlerinin ateş açması sonucu Filistinli bir gencin şehit olduğu belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı dün akşam yayınladığı açıklamada, işgal güçlerinin ateşiyle karın bölgesinden yaralanan Filistinli gencin ağır yaralı olarak Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi’ne kaldırıldığını, ancak gencin yolda şehit olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan yerel kaynaklar verdikleri ayrıntılı bilgide, El-Celzum Kampı’nda işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında meydana gelen çatışmada işgal güçlerinin gençlere ateş açması sonucu Mahmud Yusuf Nahle’nin (15) şehit olduğunu söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik baskı ve zulümlerini, cinayet ve infazlarını protesto etmek, özellikle geçtiğimiz Perşembe günü üç kişiyi şehit etmesini kınamak için Cuma namazından sonra Batı Yaka’nın birçok noktasında protesto gösterileri düzenlendi.

Gösteri ve yürüyüşlere sert bir şekilde müdahale eden işgal güçleri onlarca kişiyi yaraladı. İşgal güçleri, Cuma eylemlerinden önce Hamas hareketinin liderlerine ve mensuplarına yönelik gözaltına alma furyası başlattı ve yüze yakın şahsiyeti gözaltına aldı.