Yüzlerce YAHUDİ Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Medya kaynakları, yüzlerce Yahudi yerleşimcinin sabah saatlerinde El-Mağaribe Kapısı’ndan gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve işgal polisinin Yahudi yerleşimcileri korumak için seferber olduğunu söyledi.

Bir saat içinde çok sayıda Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiği, Yahudi yerleşimcilerin Burak (Ağlama) Duvarı’na gelmeye devam ettiği ve önümüzdeki saatlerde baskına katılanların sayısının artmasının beklendiği bildirildi.

Muhabirimiz, işgal polisinin El-Esbat Kapısı yolunu trafiğe kapatacağını ve Filistinlilerin Mescid-i Aksa güneyindeki Vadi Hulve ve El-Mağaribe Kapısı bölgelerine ulaşmalarını engelleyeceğini söyledi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcilerin otobüslerinin geçmesi için bölgeyi her yıl gündüz saatlerinde trafiğe kapattığı ve bugün başlayan yasağın Pesah Bayramı’nın sona ereceği Perşembe günü öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

Yahudi yerleşimciler neredeyse günlük olarak Mescid-i Aksa’ya baskınlarını sürdürürken, işgal güçleri de Kudüslülerin evlerini yıkmaya ve Mescid-i Aksa’ya ulaşmalarını engellemeye devam ediyor.