Yüzlerce SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN YAPTI

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi’nin verdiği bilgiye göre, 287 Yahudi yerleşimci bu sabah 1967’den bu yana tamamen işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdi.

Yahudilerin Tevrat’ın verilişini kutladıkları Şavuot bayramı nedeniyle Mescid-i Aksa’ya bugün düzenlenen baskına çok sayıda Yahudi yerleşimcinin katıldığı belirtildi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcileri baskın boyunca koruduğu ve yerleşimcilerden bir kısmının Mescid-i Aksa’nın bazı kapılarında gruplar halinde ayin yaptıkları ifade edildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.