Home / Filistin / Kudüs / YÜKSEK İSLAM Konseyinden KUDÜS’te Emlak Satışı Uyarısı

YÜKSEK İSLAM Konseyinden KUDÜS’te Emlak Satışı Uyarısı

Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet, Kudüs’ün Eski Belde semtindeki evlerin ve emlakın aykırı ve hastalıklı kişilere satılmaması uyarısında bulundu.

Filistinli alimlerin 1935 yılında çıkardıkları fetvayı hatırlatan Yüksek İslami Heyet, Kudüs’teki evleri ve emlakı işgalcilere satmanın ihanet ve bağışlanamayacak bir suç olduğunu açıkladı.

Kudüs’teki evleri ve emlakı işgalcilere satanın dinden çıkacağını bildiren heyet, söz konusu kişilerle alışveriş yapılmaması, kız alıp verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Heyet, alimlerin fetvasına göre Kudüs’teki evleri ve emlakı işgalcilere satan kişinin öldüğünde cenaze namazının kılınmayacağını ve Müslüman mezarlığına gömülmeyeceğini hatırlattı.

İşgal altında yapılan satış anlaşmalarının geçersiz olduğunu belirten heyet, Kudüs’teki arazilerin, evlerin ve emlakın Müslümanların geneline ait olduğunu bildirdi.

Yüksek İslami Heyet, Kudüslülere seslenerek hainlerin eline düşmemesi için evlerini ve emlaklarını ya çocuklarına ve torunlarına ya da Müslümanların geneline vakfetmelerini istedi.

Heyet, nehirden denize kadar Filistin topraklarının tamamının vakıf sayıldığını hatırlattı.