YIKIM Politikaları IRKÇI Rejimin Göstergesi

Milletvekili Ebu Tayr, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, El-İseviyye, Cebel El-Mükebber, El-Han El-Ahmer ve benzeri yerlerde yapılan yıkımların ev yıkımının ötesine geçerek kalpleri ve canları yıktığını ifade etti.

İşgal rejimini planlarına son vermesi yönünde uyaran Ebu Tayr, yıkımların Filistin sabitelerinden birine zarar verdiğine ve hiçbir Filistinlinin bu durum karşısında sessiz kalamayacağına dikkat çekti.

Ebu Tayr, Filistinli gruplara ve insan hakları örgütlerine seslenerek, Kudüs’te yaşananlara ve Kudüs halkına yapılan baskılara duyarsız kalmamalarını istedi.

Filistinli milletvekili medya organlarına da işgal güçlerinin cinayetlerini deşifre etme ve Kudüs’te sistematik bir şekilde gerçekleştirilen Yahudileştirme faaliyetlerine ışık tutma çağrısında bulundu.

Araplardan ve Müslümanlardan Kudüs halkına maddi ve manevi her türlü desteği vermelerini isteyen Ebu Tayr, Kudüslüleri de sabretmeye ve direnmeye davet etti.

Milletvekili Ebu Tayr, işgalin son bulacağını, Kudüs kentinin de Filistin’in ebedi başkenti olarak Arap ve İslam kenti olarak kalacağını söyledi.