YEMEN’de Yüzbinler “İsrail’e Ölüm” – “Amerika’ya Ölüm”

Yemen’in başkenti Sana’nın Bab el-Yemen Meydanı Salı günü, Filistin halkı ile dayanışma, Kudüs’ün Yahudileştirilmesinin ve Amerika Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının kınandığı protestolara şahit oldu.

Filistin bayrakları taşıyan göstericiler, “Amerika’ya ölüm”, “İsrail’e ölüm”, “Yaşa Kudüs” sloganları attılar.

Yemenli vatandaşlar aynı zamanda Siyonist rejimin işgallerini ve bu rejimin direnişçi Filistin halına karşı işlediği cinayetleri de kınayarak, sorunlarının ve kaderlerinin aynı olduğunu vurguladılar.

Protestocular, Filistin halkına olan desteklerini ifade ederek, Amerika, İsrail ve Arabistan’ın bölgede Yemen’e karşı acımasızca saldırı ve işgallerine rağmen, onların Filistin meselesini unutmadıklarını vurguladılar.

Bu yürüyüşe katılanlar, Filistin halkına karşı işlenen cinayetlerin ve işgallerin bütün sorumlusunun Arap rejimleri Körfez Şeyhleri olduğunu belirttiler.

Yemenli vatandaşlar aynı zamanda İslam ümmetinden ilk vazifeleri karşısındaki sorumluluklarını yerine getirmelerini ve Siyonist düşmanın Yahudileştirmeye çalıştığı İslam kutsalları, ortadan kaldırmaya çalıştığı İslam kimliği ve mazlum Filistin halkına yardım etme konusunda ciddi eylemlerde bulunmalarını istedi.