YEMEN’den İsrail’in UMMAN Ziyaretine Sert TEPKİ!

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali el-Husi, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, işgal rejimi İsrail Başbakanı’nın Umman ziyaretini kınadığını belirterek, bundan amacın Umman’ın kendi müttefikleri ve dostlarının yanındaki olumlu rolünü önlemek olduğunu belirtti.

Husi ayrıca Malezya yönetimine kendi güçlerini Yemen’den çektiği için teşekkür etti.

İşgalci İsrail Başbakanı’nın Umman ziyaretini şiddetle kınayan Muhammed Ali el-Husi, “Onun amacı, Umman’ı gelecekte müttefikleri ve ortaklarıyla ilgili alacağı rollerden uzaklaştırmaktır. Umman Krallığı’nın ilk önce halkını ve daha sonraki etapta ümmetini kaybeden İsrail’le ilişkilerini normalleştirme sürecinde olan ülkelerin durumuna bakması iyi olurdu.” ifadelerini kullandı.

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı, “Umman halkı Siyonistlerle ilişkilerin normalleşmesine şiddetle karşı çıkan bir millet olarak biliniyor.” şeklinde konuştu.

Siyonist rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu cuma günü Umman’a sürpriz bir ziyaret düzenleyerek, Umman kralı Kabus Bin Said ile görüştü.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi de Siyonist rejim başbakanının Umman’a yaptığı ziyareti eleştirerek, “Bu rejim Müslüman ülkeler arasında ihtilaf yaratmak ve 70 yıllık Mazlum Filistin halkına yaptığı zulümleri gizlemek istiyor” dedi.