Yemen Alimleri: İsrail İle İlişki Kurmak HARAM!

Yemen Uleması Topluluğu, Siyonist rejim ve ABD ile yüzleşmenin gerekliliğini vurgulayarak, Müslümanların düşmanlardan uzak olduğu ilan edilmesi gerektiğini belirtti.

Yemen Uleması Topluluğu, bir kez daha Siyonist rejimle dostluk kurmanın haram olduğunu ilan etti.

Yemen uleması yaptığı açıklamada, Siyonist rejimle dostane ilişkilerin haram olduğu konusundaki sağlam ve asli duruşunu yineleyerek, bu konumun “Müslüman Ümmeti meselelerinde şeriatın kalbinden” kaynaklandığını belirtti.

El-Mesire haber ajansının bildirdiğine göre Yemen uleması, “Bazı Arap rejimlerinin Siyonizm ve ABD’nin kollarına sığınması, İsrail’in tüm İslam ümmetinin düşmanı olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir.” diye belirtti.

Yemen alimleri birliği, Suudi rejiminin normalleşme için dini kullanması ve onu çarpıtması tehlikesine karşı uyarıda bulunarak, “Riyad’ın öğretim yöntemlerini değiştirme ve Siyonist rejime karşı düşmanlığını ortadan kaldırma ve bu rejimi yayma hamlesi, Tel Aviv ile aleni bir dostluğunun başlangıcıdır.” dedi.

Açıklamada, “Bütün Müslümanlar dini kimliğe dikkat etmeli, yumuşak savaştan kaçınmalı ve onunla yüzleşmelidir. Çünkü bu savaşın tehlikesi askeri bir savaştan daha az değildir.” denildi.

Müslüman milletlerin ABD ve Siyonist rejime karşı öfkesini ilan etme ihtiyacına ve İslam dünyasındaki varlıklarının reddine işaret eden Yemen uleması, İslam alimlerini paralı rejimlerin eylemlerini haram ilan etmede sorumlu davranmaya çağırdı.

Yapılan açıklamanın sonunda, Filistin ve Lübnan’ın direnişine övgüde bulunuldu ve Siyonist düşmanla yüzleşmenin yanı sıra tüm direniş ekseninin koordinasyonu, birliği ve ortak işbirliği çağrısında bulunuldu.