İŞGALCİLERİN Yaraladığı Filistinli ÇOCUĞA Gözaltı

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin yaralanan Filistinli çocuk Muhammed Et-Temimi’nin (15) köyün girişinde işgal güçleri tarafından tutuklanıp polis merkezine götürüldüğünü belirttiler.

Temimi daha önce de tutuklanmış, 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Serbest kaldıktan sonra katıldığı protesto gösterilerinde başından aldığı kurşun darbesiyle kafatası hazar görmüş ve ardından birkaç ameliyat geçirmişti.

Nebi Salih köyü halkı, işgal rejiminin topraklarını gasp etmesini ve bu topraklar üzerinde Yahudi yerleşim birimleri inşa etmesini protesto etmek için her hafta Cuma günü öğleden sonra gösteri düzenliyor.

Diğer taraftan Batı Yaka’nın Cenin şehrinde dün gece Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

İşgal güçlerinin sahur vaktinde Raid Ebu Surur adındaki Filistinli vatandaşın evine baskın yaptıkları, baskın sırasında patlama ve silah sesleri duyulduğu, semte giren işgal güçlerine karşı gençlerin eylem yaptıkları, çatışmaların daha sonra şehir merkezine kaydığı, gençlerin taş ve molotof attıkları, işgal güçlerinin de ateş açarak göz yaşartıcı bomba attıkları, saldırı sonucu üç kişinin yaralandığı ifade edildi.

Ayrıca, Ebu Surur’un evine baskın yapan işgal üçlerinin ev eşyalarını dışarı attıklarını, ev halkını tehdit ettiklerini ve evde terör estirdiklerini belirterek, Ebu Surur’un uzun süredir işgal güçleri tarafından arandığını kaydedildi.