Home / Filistin / YAHUDİLERİN Araçla Çarptığı FİLİSTİNLİ Hayatını Kaybetti
YAHUDILERIN Aracla Carptigi FILISTINLI Hayatini Kaybetti

YAHUDİLERİN Araçla Çarptığı FİLİSTİNLİ Hayatını Kaybetti

Filistin halkının canını hiçe sayan Yahudi yerleşimcilerden birinin Batı Yaka’nın Beytlahim şehrinin güneyinde yer alan El-Hadr beldesine yakın çevre yolunda yolu geçmeye çalışan Filistinli gence çarpması sonucu ağır yaralanan gencin daha sonra şehit olduğu belirtildi.

Görgü kaynakları, Yahudi yerleşimcinin çarpması sonucu şehit olan Ömer Ahmed Ebu Ğalyun’un (37) kazanın meydana geldiği noktaya yakın bir kahvede çalıştığını ifade ettiler.

Kazadan sonra ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve daha sonra hayatını kaybeden Ğalyun’un ailesi, işgal rejiminin otopsi talebini reddetti.

Yahudi yerleşimciler fırsat bulduklarına araçlarıyla Filistinli çocuk ve gençlere çarpıyor, Filistinlilerin evlerini ateşe veriyor, cami ve araçlarını kundaklıyor, bağ ve bahçelerini telef ediyor, zeytin ağaçlarını söküyorlar.

Filistinlilere karşı işlenin bu tür cinayetlerin takipsizlikle sonuçlanmasından cesaret alan Yahudi yerleşimciler uygun zamanı yakaladıklarında Filistinlilere doğrudan saldırmaktan da kaçınmıyorlar.