YAHUDİLERE Direnen FİLİSTİNLİYİ İsrail Askerleri Vurdu

Urif Köy Meclisi Başkanı Mazin Şehhade’den edinilen bilgiye göre, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi sakinlerinden 70 civarında Yahudi yerleşimci beldenin doğusundaki El-Merah bölgesine saldırdı.

İşgal güçleri himayesinde hareket eden Yahudi yerleşimcilerin evlere ve bölgedeki liseye saldırmaya çalıştığı kaydedildi.

Şehhade, belde sakinlerinin saldırıya karşı koyması üzerine Yahudi yerleşimcilerle Filistinliler arasında çatışma çıktığını, Yahudi yerleşimcilerin geri çekilmek zorunda kaldığını, bunun üzerine işgal güçlerinin Filistinlilerin üzerine ateş açtığını, ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.

İşgal askerlerinin Yahudi yerleşimcileri kovduktan sonra evlerine dönmekte olan Filistinlilere arkalarından ateş açtığını bildiren Şehhade, Ahmed Yusuf Selman Safedi isimli gencin gerçek mermiyle bacağından yaralandığını ve Nablus’ta bir hastaneye kaldırıldığını belirtti.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.