YAHUDİLER, Yaşlı FİLİSTİNLİYİ Darp Etti…

Nablus kentinin kuzeybatısındaki Burga beldesi yakınlarında bir grup Yahudi yerleşimcinin saldırısına uğrayan 70 yaşındaki Müfid Şakir Hacı isimli Filistinli yaşlı adamın yaralandığı belirtildi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi dosyasını takipten sorumlu Gassan Dağlas, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun Burga beldesi toprakları üzerinde kurulan ve daha sonra boşaltılan Yahudi yerleşkesi yakınlarında hayvanlarını otlatan Hacı’ya saldırdığını söyledi.

Dağlas, Yahudi yerleşimciler tarafından darp edilen Filistinli yaşlı adamın başından yaralandığını ve Nablus’taki Rafidya Hastanesi’ne kaldırıldığını bildirdi.

Yahudi yerleşimciler dün de El-Halil’in Eski Belde semtindeki Tel Er-Remide Mahallesi’nde Filistinlilere ve evlerine saldırmıştı.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.