Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / SİYONİST Yahudilerin Mescidi Aksa ÇAĞRISI

SİYONİST Yahudilerin Mescidi Aksa ÇAĞRISI

İşgalci Yahudi yerleşimcilerin “Süleyman Mabedi” Topluluğu işgalci İsrail kuruluş yıldönümü münasebetiyle işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’yı ziyaret etme çağrısı yaptı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, çağrıyı internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşan topluluk gelecek ay 15 tarihine denk gelen işgalci İsrail’in kuruluş yıldönümü münasebetiyle işgalci Yahudi yerleşimcileri yoğun bir şekilde Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmeye çağırdı.

Mescid-i Aksa’ya yapılan baskınları işgalci İsrail polisinin de eşlik edeceğini belirten topluluk, ziyaret edenlerin sayısının geçen senede daha çok olması önemli olduğunu belirtti.

İbrani takvimine göre “nisan ayı” başlangıcı sayılan ve Hamursuz Bayramı’nı da kapsayan günlerde fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarında artış yaşanıyor. Nisan ayının ilk haftasında 2 bin 500’e yakın fanatik Yahudi Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemişti.

İşgalci Yahudi yerleşimciler Cumartesi günü hariç her gün işgalci İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda baskın düzenliyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu’s Sahra Camisi’nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında “Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu” iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif’te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu iddia ediyor.

İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.