YAHUDİLER Yine Mescidi Aksa’ya BASKIN YAPTI

Yerel kaynaklar, işgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri himaye için Mescid-i Aksa’nın avlusunda geniş güvenlik önlemleri aldığını bildirdi.

Kaynaklar, 65 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girdiğini, Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşarak ayin yaptığını ifade etti.

Öğleden önceki baskının dört saat sürdükten sonra saat 11:00’de sona erdiği ve Mescid-i Aksa’ya öğleden sonra da başka grupların baskın yapmasının beklendiği belirtildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.