YAHUDİLERE Mescidi Aksa Kapısında AYİN İZNİ

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, kararın işgal polisinin üç Yahudi yerleşimciye Hıtta Kapısı’nda ayin yaptıkları gerekçesiyle verdiği üç ay Mescid-i Aksa bölgesinden uzaklaştırma cezasının görüşüldüğü bugünkü duruşmada alındığını bildirdi.

Haberde, işgal rejimi Sulh Mahkemesi yargıcının işgal polisinin Yahudi yerleşimcilere verdiği uzaklaştırma cezasını reddettiği belirtildi.

İşgal polisi temsilcisinin duruşmada Yahudi yerleşimcilerin ayin yapmalarının bölgede Müslüman cemaatle çatışmaya ve şiddet olaylarına yol açabileceği korkusuyla engellendiğini söylediği kaydedildi.

İşgal rejimi mahkemesi kararına gerekçe olarak işgal rejiminde herkesin başkalarının haklarına tecavüz etmemek kaydıyla caddede ve dilediği yerde ayin yapma hakkına sahip olduğunu ileri sürdü.

İşgal rejimi mahkemesi yargıcının Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa kapılarında ayin yapmalarının İsrail’in bölge üzerindeki egemenliğinin en iyi kanıtı olduğunu söylediği ifade edildi.

Bu arada, Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet Başkanı ve Mescid-i Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal mahkemesinin kararının geçersiz ve provokatif olduğunu belirterek kararı kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Şeyh İkrime Sabri yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu hatırlattı.