Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ İşgalciler, KÖY Arazilerinde Saldırdı!

YAHUDİ İşgalciler, KÖY Arazilerinde Saldırdı!

Yahudi yerleşimciler bugün Ramallah kentinin kuzeydoğusundaki El-Muğayyir köyünde Ayn Samiye ve Mercu’z-Zeheb bölgelerine saldırdı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, köy toprakları üzerinde kurulu Yahudi yerleşkesinden gelen bir grup yerleşimci Filistinli çiftçilere saldırdı.

Yahudi yerleşimcilerin hayvanlarını Filistinlilerin arazilerinde otlatmak istedikleri ve köy halkının karşı çıkarak yerleşimcileri bölgeden kovduğu belirtildi.

Kaynaklar, El-Muğayyir köyünün sürekli Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldığını ve yerleşimcilerin köy arazilerine el koymak istediklerini söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.