YAHUDİ Yerleşimciler İBRAHİM Camiinin Altını KAZIYOR

Hz. İbrahim Camisi Müdürü Hıfzi Ebu Senine, yaptığı açıklamada, bir grup Yahudi yerleşimcinin caminin içerisinde bulunan Yusufiyye bölgesinde birkaç gündür geceleri kazı çalışmaları gerçekleştirdiğini belirtti.

Açıklamasının devamında Ebu Senine, kazı çalışmalarının Yahudi yerleşimcilerin gasp ettiği bölgede yapıldığını, söz konusu bölgeye Filistinlilerin girişine izin verilmediğini ifade etti.

Yapılan kazı çalışmalarının tehlikeli olduğunu dile getiren Ebu Senine, “Yahudi yerleşimciler bu tür kazı çalışmaları yaparak, peygamberlerin bulunduğu bölgeyi de kazmaya başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı konu ile ilgileneceğini ve Hz. İbrahim Camisine yapılan saldırıların durması için önlemler alacağını açıkladı.

24 sene önce el-Halil kentindeki Halilurrahman Camii, Yahudi bir fanatik tarafından girişilen katliam sonrasında, güvenlik gerekçesiyle önce ibadete kapatılmış, ardından üçte ikisi sinagoga çevrilerek Yahudilerin kullanımına verilmişti.

İşgalci Yahudi yerleşimciler, çeşitli bayramlar dolayısıyla caminin avlusunda bulunan Hz. Yusuf türbesinin yakınlarında talmudi ayinler yapıyor.