YAHUDİ İşgalciler HAMİLE Kadına Saldırdı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal zindanlarında 15 yıl esir tutulan Kefer Sülüs beldesi sakini Şevahine, eşi Emine Et-Tavil, bebekleri ve akrabaları ile birlikte aracıyla seyir halindeyken Yahudi yerleşimcilerin taşlı saldırısına maruz kaldı.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısında Şevahine’nin bebeğinin başına isabet eden taşla yaralandığı, ayrıca beraberlerindeki hamile bir kadının yaralandığı ve her iki yaralının Nablus’taki Rafidya Hastanesi’ne kaldırıldıkları belirtildi.

Şevahine, Yitzhar yolunda Givat Gilad Yahudi Yerleşkesi yakınlarında otomobiliyle seyir halindeyken Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradıklarını, araçta eşi ve çocuklarıyla birlikte kardeşinin hamile eşinin bulunduğunu söyledi.

Kudüs gazetesinin internet sitesinde yayınlanan habere göre, Şevahine, saldırı sebebiyle ölümcül bir kaza yapmaktan son anda kurtulduklarını ifade etti.

Givat Gilad tepesinden üzerlerine çok miktarda büyük taşlar atıldığını belirten Şevahine, bebeklerinin başından yaralandığını ve hamile kadının da yoğun bakıma alındığını açıkladı.

Yahudi yerleşimciler geçtiğimiz haftalarda da Zatera kontrol noktası yakınlarında bir başka araca saldırmış ve Aile Rabi isimli Filistinli kadın şehit olmuştu.