YAHUDİ Yerleşimciler Filistinli KADIN ve ÇOCUĞU Darp Etti

Görgü tanıkları, Eş-Şüheda Caddesi sonunda kurulu Yahudi yerleşkesi sakini bir grup Yahudi yerleşimcinin caddedeki evlerine dönmekte olan En-Netişe ailesi fertlerine saldırdığını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin ailenin evine dönmesine izin vermediği ve silah dipçikleriyle aile fertlerine öldüresiye vurmaya başladığı ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin darbeleriyle 14 yaşındaki Ali En-Netişe’nin başından, 57 yaşındaki Mazuze En-Netişe isimli kadının da omuzundan ve boynundan yaralandığı, her ikisinin de hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

El-Halil’in Eş-Şüheda Caddesi ve Tel Er-Remide bölgesinde yaşayan Filistinli ailelerin sık sık civarda kurulu yerleşkelerde yaşayan Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldıkları kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.