YAHUDİLER Filistinlilerin Evlerine Saldırdı

El-Halil kentinin Tel Er-Remide Mahallesi’nde yaşayan Yahudi yerleşimciler, bölge sakini Filistinlilere ve evlerine saldırdı. Saldırıda yaralananlar olduğu ve hastaneye kaldırıldıkları belirtildi.

Görgü tanıkları, El-Halil’in Eski Belde semtinde ikamet eden Yahudi yerleşimciler Ebu Iyşe, Zahide, Ebu Heykel ailelerine ait evlere saldırdığını ve ev sakinlerini darp ettiğini ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğrayan gençlerden bazılarının vücutlarında orta derecede yaralar oluştuğu, bazılarının hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısında yaralananlar arasında Ahmed Ebu Iyşe, Halid Zahide ve Hasan Ebu Heykel’in de olduğu ve mahallede gerginliğin sürdüğü ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.