YAHUDİ Yerleşimciler Filistinlilere Ait ARAZİYİ Gasp Etti

Onlarca Yahudi yerleşimcinin dün öğleden sonra Tel Er-Remide’de büyük bir araziye baskın düzenlediği ve Yahudilerce kutsal kabul edilen “Çardaklar Bayramı”nı kutlamak için çadır kurduğu belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin bölgede halkalar oluşturarak dans ettikleri, bazı yerleşimcilerin bölgeye giden yolu kapattığı ve mahallede yaşayan Filistinlilerin evlerine ulaşmalarına izin vermediği bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin bölge sakinlerinin evlerine gitmelerine engel olmaları üzerine tartışma çıktığı, bölge sakinleriyle Yahudi yerleşimcilerin kavga ettikleri ve işgal polisinin yerleşimcileri korumak için müdahalede bulunduğu ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.