YAHUDİ Yerleşimciler EREZ Sınır Kapısını Kapattı

İşgal rejimi televizyonu 2’nci kanalı, Gazze Şeridi yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerinde yaşayan yerleşimcilerden bir grubun sabah saatlerinde Kerem Ebu Salim Kapısı önünde gösteri yaptığını bildirdi.

İşgal rejimi televizyonunun haberinde, Yahudi yerleşimcilerin kapıya giden yolu kapattığı, gıda maddeleri ve yakıt taşıyan tırların ve tankerlerin Gazze Şeridi’ne girmesine izin vermediği belirtildi.

Protesto gösterisinin Gazze Şeridi sınırına yakın bölgelerde yaşanan gerginliğin ve işgal rejimi güvenlik kabinesinin füzelere misillemede bulunmaktan kaçınmasının ardından geldiği iddia edildi.

Gazze Şeridi yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkelerinin sakinleri Pazar günü de Tel Aviv’de gösteri yaparak güvenlik koşullarındaki kötüleşmeyi protesto etti.

Tel Aviv’in ana caddelerini kapatan göstericiler, Gazze Şeridi sınırındaki bölgelerde yaşadıkları gerginliği ifade için siren sesleri çaldı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal güçleri 228 Filistinliyi şehit etti, 460’ı ağır 22 bin kişiyi de yaraladı.