SİYONİST Yerleşimcilerden Duvarlara IRKÇI YAZILAR

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ait otomobillerin lastiklerini deldi ve duvarlara Araplara yönelik ırkçı sloganlar yazdı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin saldırıları gerçekleştirmek için gece karanlığından ve belde sakinlerinin uykuda olmasından yararlandığını bildirdi.

Bu arada, Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinde yer alan Vadi Hulve Merkezi’nin dün yayınladığı bildiride, Kudüs’te Yahudi yerleşimcilerin Kudüslülere yönelik saldırılarının ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinin ardından arttığı ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da ve Kudüs’te terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.