YAHUDİ İşgalciler Baba ve Oğluna BALTA İle Saldırdı!

Selfit kentinin kuzeybatısındaki Deir İstiya beldesinde bir Yahudi yerleşimci bir Filistinli ile oğlunun üzerine baltayla saldırdı.

Deir İstiya Belediye Başkanı Said Zeydan, belde arazileri üzerinde kurulu yerleşkelerde yaşayan bir Yahudi yerleşimcinin Mukbil Faris isimli Filistinli ile oğlu Yusuf’a saldırdığını söyledi.

Yahudi yerleşimci Faris ve oğluna arazilerindeyken baltayla saldırdı ve her ikisini de hafif şekilde yaraladı.

Filistin Kızılayı dün 38 yaşındaki Hamdi Talib Saade Na’san isimli Filistinlinin Ramallah’a bağlı El-Muğayyir köyünde Yahudi yerleşimcilere karşı koyarken şehit olduğunu ve 20’den fazla kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Bu arada, İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka’daki Yahudi yerleşici terörüne karşı köyleri ve beldeleri korumak için tüm grupların katılımıyla koruma komitelerinin yeniden oluşturulması çağrısında bulundu.

Birleşmiş Milletler Ortadoğu Barışı Özel Temsilcisi Nickolay Mladenov da İsrail’den El-Muğayyir köyünde Na’san’ı şehit eden ve birçok kişiyi yaralayan Yahudi yerleşimcileri hesaba çekmesini istedi.

Mladenov, dün akşam Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, “İsrail Yahudi yerleşimcilerin şiddetine son vermeli ve sorumluları adalete teslim etmeli” dedi.