YAHUDİ Yerleşimcilerden Araçlara IRKÇI YAZILAR

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Fer’ata köyü toprakları üzerinde kurulu Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi sakini bir grup yerleşimci bu sabah köye baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Fer’ata köyünde Filistinlilerin mülklerine ve araçlarına saldırdıkları, üç aracın üzerine ırkçı sloganlar yazdıkları bildirildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimcilerin her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırdıkları, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ettikleri kaydedildi.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yumduğu ve baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde de duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruduğu ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağladığı belirtildi.

Beyt İksa beldesi sakinlerinden Bilal Gays, beldeye giren Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait 10 aracın tekerleklerini patlatarak üzerilerine “Araplara ölüm” gibi ırkçı ve nefret içerikli yazılar yazdığını söyledi.

Yazılan ırkçı sloganların altında “Tedfiu Semen” (Bedel Ödetme) isimli radikal Yahudi örgütün imzasının bulunduğunu aktaran Gays, yerleşimcilerin daha önce de beldedeki bir camiye saldırdığını ve Filistinlilere ait araçları ateşe verdiğini ifade etti.

Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen “Tedfiu Semen” adlı radikal işgalci örgüt, İsrail’deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer eylemler gerçekleştiriyor.