Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ Yerleşimciler 10 Yaşındaki ÇOCUĞU Darp Etti

YAHUDİ Yerleşimciler 10 Yaşındaki ÇOCUĞU Darp Etti

Fanatik Yahudi yerleşimciler dün gece El-Halil vilayetindeki Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinli bir çocuğu darp etti.

Filistin tv muhabirinin edindiği bilgiye göre, 10 yaşındaki Ahmed Muhammed Cabir evlerine yakın bir bölgede bulunduğu sırada Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradı.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler Filistinlilerin KOYUNLARINI ZEHİRLEDİ

Yahudi yerleşimciler tarafından darp edilen ve yüzüne biber gazı sıkılan Filistinli çocuğun hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Öte yandan, işgal güçlerinin dün gece geç saatlerde askerlerine taş atıldığı bahanesiyle El-Halil’in Eski Belde semtindeki Tarık bin Ziyad Kavşağı yakınlarında bulunan evlere doğru göz yaşartıcı bomba attığı bildirildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler Filistinli ÖĞRENCİLERE SALDIRIYOR

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Yahudi yerleşimciler bu sabah (13 Eylül Perşembe) erken saatlerde de Nablus’un güneydoğusundaki Calud beldesinde Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti.

Yahudi yerleşimcilerin ayrıca duvarlara İbranice ırkçı sloganlar yazdıktan sonra kaçtıkları belirtildi.