YAHUDİ Yerleşimcilerden ÇOBANLARA Silahlı Tehdit

Silahlı Yahudi yerleşimciler bölgeyi giriş çıkışa kapatarak Filistinli çobanları kovdu. Çobanları zorla evlerine gönderen Yahudi yerleşimcilerin çobanları bölgeye yeniden gelmeleri halinde hayvanlarına el koymakla tehdit ettiği bildirildi.

Kaynaklar, silahlı Yahudi yerleşimcilerin bölgedeki yolları kapattıklarını ve o sırada işgal askerlerinin de Yahudi yerleşimcileri korumak için bölgede bulunduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin Filistinli çobanların hayvanlarına el koyarak kışlalarına götürdüğü ve geri vermek için yüklü miktarda para aldığı belirtildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.