YAHUDİ Yerleşimciler Yine Sivillere Saldırdı

Yahudi yerleşimciler Ramallah’ın kuzeybatısındaki Halmiş Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinlilerin araçlarını taşladı.

Görgü tanıkları, yaklaşık 15 Yahudi yerleşimcinin Filistinlilere ait araçlardan birine saldırdığını, yerleşimcilerin aracı durdurup içindekileri darp etmek istediklerini fakat aracın bölgeden kaçmayı başardığını söyledi.

Görgü tanıkları ayrıca Yahudi yerleşimcilerden bir başka grubun yoldan geçen diğer araçları taşladığını, Filistinli sürücülerin ve yolcuların korku dolu anlar yaşadıklarını bildirdi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Nablus kentinin güneyindeki Havara kontrol noktası yakınlarında dün sabah bir Yahudi yerleşimci Filistinli iki gencin üzerine ateş açtı.

Gençlerden biri ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldıktan kısa süre sonra şehit oldu.