YAHUDİ Yerleşimciler Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Yerel kaynaklar, işgal rejimi polisinin onlarca Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini ve avluda bir süre dolaşan yerleşimcilerin daha sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını bildirdi.

Öğleden önceki baskına 44 Yahudi yerleşimcinin katıldığı, işgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskına katılan yerleşimciler için yoğun güvenlik önlemleri aldığı ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Kubbetu’s-Sahra’yı gördüklerinde cemaati rahatsız edecek şekilde fotoğraf çekindikleri ve Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptıkları kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.