YAHUDİ Yerleşimciler IRKÇI Saldırıları Sürdürüyor

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, “Bedel Ödetme” olarak isimlendirilen hareketten Yahudi yerleşimcilerden oluşan bir grubun Ramun beldesine gece saatlerinde üç arabayla gelerek Filistinlilere ait çok sayıda araca zarar verdiği, araçlara ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdığı belirtildi.

Bu arada, Yahudi yerleşimcilerin Ramun beldesinde yaşayan Filistinliler tarafından fark edildiği, olay üzerine Filistinliler ile Yahudi yerleşimciler arasında arbede yaşandığı kaydedildi.

Filistin hükümetine bağlı Yerleşim Birimleri Dosyası Sorumlusu Gassan Dağlas yaptığı açıklamada, işgalci İsrail hükümetinin, Yahudi yerleşimcilerin saldırılarını teşvik ettiğini, saldırıların son zamanlarında arttığını belirtti.

Yahudi yerleşimcilerin köydeki duvarlara ve araçlara ölüm tehditleri içeren İbranice ırkçı sloganlar yazdığını belirten Dağlas, beldenin birçok kez yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldığını aktardı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen “Tedfiu Semen” adlı radikal örgüt, İsrail’deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer eylemler gerçekleştiriyor.