YAHUDİ Yerleşimciler Filistinlilere SALDIRDI

Kiryat Arba, Cebel El-Halil ve Beytlahim’in güneyinden yüzlerce Yahudi yerleşimcinin ayin yapmak için bu sabah El-Halil Camisi’ne gelip avlusunda toplandıklarını söyledi.

Görgü tanıkları El-Halil Camisi’nin avlusunda dans ve def eşliğinde dans edip ayin yaptıktan sonra yerleşimcilerden kalabalık bir grubun camiden çıkıp Kadim Beldenin sokaklarında dolaşmaya başladığını, El-Leben, Haddadin, Kazazin ve Han Şahin çarşılarına girdiklerini, karşılaştıkları Filistinlilere saldırdıklarını, iş yerlerine ve evlere boş içki şişeleri attıklarını ifade etti.

Kaynaklar, yerleşimcilerin daha önce de defalarca saldırıya maruz kalan Et-Tekye bölgesinde Filistinlilere saldırdıklarını, taşlarla çocuklara saldırmaları sonucu birkaç çocuğun yaralandığını belirtti.

İşgal altındaki Filistin topraklarına dışarıdan getirilip yerleştirilen Yahudiler, fırsat bulduklarında Filistin halkına saldırmakta, evlerini ve camilerini ateşe vermekte, silahla vurmakta, ürünlerine zarar vermekte, tarlalarını yakmakta ve araçlarını kundaklamaktadırlar.