YAHUDİ Yerleşimciler BALON Direnişine Karşı PARA Biriktiriyor

Siyonist Maariv gazetesi dünkü sayısında yayınladığı haberde, Gazze civarındaki yerleşimcilerin son aylarda Gazze’den Filistinli gençlerin göndermiş olduğu ateş taşıyan balonlarla mücadelede kullanmak üzere küçük uçaklar satın almak için para biriktirmeye başladıklarını yazdı.

Gazetenin haberinde şu ifadelere yer verildi: Ordu, bu balonlarla mücadele için çaba harcamıştır ancak bu konu bölgenin sakinlerini yormuş ve bu konuyla mücadelede en  azından küçük uçaklar alabilmek için harekete geçmişlerdir.

Ateş taşıyan balonların sayısının 30 Mart’tan bu yana 1053’e ulaştığını dile getirmek gerekir. Bu balonlar vasıtasıyla şu ana kadar Beiri yerleşkesinde 453 ve Kesufim yerleşkesinde 353 yangın çıktı.

Aynı şekilde İsrail Ulusal Fonu da 11920 dönüm ekili arazinin ve ormanın yandığını duyurdu.

Ateş taşıyan balonlar ve uçurtmalar, Gazzeli gençlerin Siyonist rejime maddî zarar vermek için uyguladıkları yöntemlerden birisi ve büyük dönüş yürüyüşlerine katılan  Filistinlilerin baskılara karşı verdikleri bir cevap.

Filistinli gençler, bu balonlar ve uçurtmalar sayesinde şimdiye kadar Siyonist Rejime büyük ölçüde maddî hasar verdirdiler.