YAHUDİ Yerleşimcilerden HAMAS’a Saldırı Talebi

Kanal 7’ye konuşan Yerleşke Konseyi Başkanı Gadi Yorkoni şunları söyledi: HAMAS, Gazze civarındaki hayatımızı sınırlamaya devam ederken biz de bu gruba karşı güçlü darbelerin indirilmesi kararının alınmasını bekliyoruz.

Yorkoni konuşmasına şöyle devam etti: Gazze civarı sakinlerinin tümü tekrar huzura kavuşmak için Gazze’ye askerî operasyonların yapılmasını kabul ediyorlar. Bizler kara harekâtından yana değiliz ama HAMAS liderleri korkutulmalı.

Yorkuni ayrıca şunları belirtti: Beir El Seba saldırısı İsrail ordusu ve hükümeti için Hamas’ı caydırmak adına uygun bir fırsattı ve İsrail’in HAMAS karşısındaki caydırıcı gücünün takviyesi için bundan faydalanılması gerekirdi. Dün başbakandan Hamas’a saldırma konusunda kararlı olduğunu duymuştum. Fakat maalesef  kabine toplantısının sonunda büyük bir hayal kırıklığı yaşadım, zira hiçbir yeni karar alınmadı ve durum eskiye döndü.

İsrail Kanal 7 televizyonu, Netanyahu’nun bölgeyi ziyaret ederek yöneticiler ile görüştüğünü ve Hamas’a saldırı konusundaki düşüncelerini onlarla paylaştığını duyurdu.