YAHUDİ Nüfusunu Azalışı İSRAİL’i Tedirgin Etti

Siyonist Rejim İstatistik Kurumu, işgal altındaki topraklar başta olmak üzere dünya genelindeki Yahudi nüfusuyla ilgili bir rapor yayınladı.

Bu Siyonist kuruluş raporunda şunları kaydetti: Hali hazırda Dünya genelinde 14.7 milyon Yahudi yaşıyor, bu sayı 2. Dünya Savaşının başlangıcında 16.6 milyondu.Yahudilerin şu an ki nüfusu yaklaşık olarak 96 sene önceki yani 1922 yılındaki gibidir.

Bu raporda şunlara değinildi: Dünya Yahudilerinin geneli şuan İsrail ve Amerika da yaşıyor. İsrail de 6.5 milyon ve Amerika’da da 5.8 milyon Yahudi yaşıyor.

Fransa’da 456 bin, Kanada’da 390 bin, İngiltere’de 290 bin, Arjantin’de 181 bin, Rusya’da 176 bin, Almanya’da 117 bin ve Avustralya’da da 113 bin Yahudi yaşıyor.

Bu rapora göre, şu an İsrail dışında yaşayan Yahudilerin sayısı 10.8 milyondan yaklaşık olarak 8 milyon kişiye düştü.

İsrail basını geçtiğimiz haftalarda Yahudi ve Arap nüfusu alanındaki sorumlu kuruluşların yayınladığı istatistikler ve İsrail’in Yahudi nüfusunun düşüşünden yaşadığı endişeyle ilgilendi.

Haaretz gazetesi yazarı Yotam Berger şunları yazdı: İsrail İstatistik Merkezi hepimizi şaşırtan bir rapor yayınladı. Rapora göre, Akdeniz ve Ürdün Nehri arasında yaşayan Filistinli Arapların nüfusu

Yahudilerden fazla, çünkü şu an Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde 5 milyon Filistinli yaşıyor. Bu Yahudilerin nüfusu, Doğu Kudüs’teki Filistin sakinlerinin ve İşgal topraklarındaki 1.8 milyon Filistinlinin nüfusundan daha fazla arttırılmalıdır. Halihazırda bu coğrafi bölgedeki Yahudilerin sayısı yalnızca 6.6 milyon.